psi vojaci knihovna v havlaAudiovizuální propojení hudby skupiny Psí vojáci a obrazů Sáry Svobodové je možné zažít tuto sobotu a neděli 4. - 5. listopadu 2017 na výstavě Psí vojáci: Hudba na plátně. Projekt se uskutečňuje u příležitosti výročí prvního oficiálního koncertu v roce 1979.

IMG 20171103 184100Audiovizuální propojení hudby skupiny Psí vojáci a obrazů Sáry Svobodové je možné zažít  tuto sobotu a neděli 4. - 5. listopadu 2017 na výstavě Psí vojáci: Hudba na plátně. Projekt se uskutečňuje u příležitosti výročí prvního oficiálního koncertu v roce 1979.

Sára Svobodová poslouchá hudbu Psích Vojáků a nechává se jimi inspirovat. Proto vymyslela koncept výstavy obrazů s jejich hudbou. Každý obraz je věnován jedné jejich písni, kterou si můžete poslechnout ze sluchátek, nebo spustit pomocí QR kódu a dívat se přitom na kresbu.

Jáchym Topol zavzpomínal jak s bratrem Filipem ještě jako velmi mladí zakládali skupinu. Nechtěli je však nechat hrát, třeba proto, že jejich otec podepsal Chartu 77. Václav Havel proto Filipa Topola pozval k sobě na Hrádeček, kde hrál jako předskokan kapely Plastic People of the Universe. Po několika bytových vystoupení se odehrál první koncert Psích vojáků na Pražských jazzových dnech 3. listopadu 1979. Z dalších pamětníků vystoupil na vernisáži manažer skupiny Romek Hanzlík, bubeník David Skála a baskytarista Jan Hazuka.

Sára Svobodová se narodila v roce 1993 v Praze. Po maturitě na gymnáziu pracovala dva roky v Irsku, kde absolvovala výtvarné kurzy.

Později jsem si uvědomil, že střepy, 
přes veškerou svoji rozmanitost a pestrost,
mají něco společného, a když jsem k sobě 
některé přiložil, zcela přirozeně se doplňovaly 
a vytvářely tak náznak jakéhosi obrazu.

Psí vojáci, Střepy / Když