Umělci darovali srdeční věci pro kampaň mladých lékařů

Dvanáct designérů a šest umělců darovalo svá díla ve prospěch výstavy Žiješ srdcem v DSC Gallery. Probíhá do 30. listopadu a vyvrcholí dobročinnou aukcí. Díky čtyřem komentovaným prohlídkám je možnost se osobně s autory potkat. Podpořená kampaň bude po celý rok 2018 učit lidi ve školách, firmách a na festivalech jak se starat o zdraví svého srdce.

IMG 20171114 182230

Například vynikající tvůrce Maxim Velčovský připravil pro projekt skleněné srdce a dal do něj osobní předměty jako tužky, kus vlajky a další drobnosti. “Jsou to věci, které používám, nebo z mých sbírek, některé i z dětství. Jsou to moje srdeční věci,” říká Martin Velčovský. Vyvolávací cena bude 35 tisíc korun.

Ředitelka DSC Gallery Olga Trčková vyzdvihla ochotu umělců pomáhat charitě. Jejich dary budou vydraženy 30. listopadu od 19 hodin. Je možné si stáhnout katalog s představením kampaně, děl, autorů a vyvolávacími cenami. “Výstava zajímavým způsobem propojuje na první pohled nesourodé obory jako je design a zdravotní prevence. O to větší radost mám z nadšení zapojených umělců,” řekla kurátorka Michaela Juřenčáková. Na výstavě je instalováno také pravé lidské srdce v lihu zapůjčené z anatomického ústavu.

Expozici můžete v DSC Gallery navštívit od pondělí do soboty mezi 13 a 19 hodinou. Proběhnou také čtyři komentované prohlídky a to vždy od 18 hodin v pondělí 20. listopadu s Tomski&Polanski, Maria Makeeva, Michalem Bačákem a Michalem Motyčkou, ve čtvrtek 23. listopadu s Liběnou Rochovou, Jankou Prokić a Terezou R. Kladošovou, v pondělí 27. listopadu s Davidem Pešatem, Zorya a Studio Dechem, v úterý 28. listopadu s Markétou Kratochvílovou, Tadeášem Podrackým a duem Vrtiška Žák.  

Zastoupení autoři: Michal Bačák, studio Zorya, Maria Makeeva, Markéta Kratochvílová, Tadeáš Podracký, Liběna Rochová, studio Dechem, Janja Prokić, duo Vrtiška Žák, Tomski&Polanski, Maxim Velčovský, Tereza Rosalie Kladošová, Michal Cimala, Andrej Dúbravský, Viktor Frešo, Ašot Haas, Michal Motyčka a David Pešat.

Již na jaře se podařilo díky crowfoundingové kampani vybrat pro projekt Žiješ srdcem 391 398,- Kč. Díky tomu nyní probíhají workshopy ve firmách a na středních školách. Cílem je vyškolit více než padesát tisíc lidí. Po celý příští rok bude probíhat i putovní výstava fotografií z aktuální instalace. Jak na výstavě, tak na eshopu pořádající organizace Loono, je možné zakoupit propagační předměty a tím také podpořit zdravotní osvětu.

DSC Gallery