Svítící svět Anny-Marie Neduhové v holešovické Centrále

Výstava obrazů reagující na ultrafialové světlo probíhá ve většině prostor dvouposchoďového klubu Centrála na Praze 7. Anna-Marie Neduhová tu vystavuje dva cykly Kosmohrátky a Džungle, takže svítící plátna ukazují roztodivná zvířata, kosmonauty i jiné výjevy. K vidění budou do 31. července 2018.

Výstavu zahájil Ing. Josef Petrásek a zauvažoval nad obrazem kosmonauta hrajícím na kytaru ve vesmírném prostoru. “Můžeme ho ve vzduchoprázdnu slyšet? Při cestě životem můžeme vidět spoustu lidí, kteří chtějí dělat umění, ale nikdo je neslyší. Možná bychom měli pomoci těm, kteří chtějí oslovit a cítí se izolovaní,” řekl Josef Petrásek.

V horní kavárně můžete autorce zanechat vzkaz v černé skříňce, hlasovat o nejlepší obraz a přidat typ na námět dalších děl. Když připíšete i svůj kontakt, tak možná vyhrajete miniobraz jako magnetku.

Anna-Marie Neduhová je ilustrátorka a grafička a vytváří také malby určené pro osvětlení UV zářením. Vystudovala Střední uměleckou školu grafickou v Jihlavě. Je zakladatelkou severočeské výtvarné skupiny SamoSeTo a členkou Skupiny F. Vystavovala v řadě českých měst. Spolupracuje mimo jiné na výtvarné stránce festivalu Metronom a festivalu vážné hudby Český Krumlov.