kanta svetlo 150px1Jako kdyby jaro zapůsobilo na výběr pěti výstav, které můžete aktuálně navštívit v Novém Městě na Moravě. Nejnovější expozice Světlo nitra od Antonína Kanty zahájí vernisáží 11. května 2017 u příležitosti pětašedesátých narozenin výtvarníka. Tento původně fotoreportér se vydal uměleckou cestou a zaměřil se na akty a abstrakce. Později již čistě výtvarnými technikami za pomocí tužek, tuží či pastelů vytváří geometrické obrazce, fantastické květy a rozety. Výstava v podkroví Horácké galerie bude přístupná do 17. září 2017.

Jako kdyby jaro zapůsobilo na výběr pěti výstav, které můžete akuálně navštívit v Novém Městě na Moravě. Nejnovější expozice Světlo nitra od Antonína Kanty zahájí vernisáží 11. května 2017 u příležitosti pět a šedesátých narozenin výtvarníka. Tento původně fotoreportér se vydal uměleckou cestou a zaměřil se na akty a abstrakce. Později již čistě výtvarnými technikami za pomocí tužek, tuží či pastelů vytváří geometrické obrazce, fantastické květy a rozety. Výstava v podkroví Horácké galerie bude přístupná do 17. září 2017.

 

Zámecký sklípek hostí výstavu slovenského skláře Drahomíra Prihela Sklo - Zem - Vesmír. Skleněné obrazy a plastiky byly vytvořeny vléváním barvy do horkého skla. Výstava potrvá do 20. srpna 2017.

Červený sál je místem expozice Hvězdné nebe od malíře Ladislava Kukly. Směs skutečnosti a imaginace inspirovanou přírodou zachycuje již padesát let. Výstava potrvá do 4. června 2017.

Poutník krajinou je název výstavy fotografa Josefa Březiny, který podniká cesty do přírody a zachycuje její duchovní rozměr. V prostorách na zámecké arkády, chodby a Malé galerie bude přístupná do 4. června 2017.

Akademický sochař Antonín Kašpar předvede v souboru Strážci do 28. září 2017 svá monumentální díla v novoměstském parku, zámeckém nádvoří a okolí zámku.

Tvrz ze čtrnáctého století nabízí také několik stálých expozic. Úplný přehled i s nabídkou doprovodného programu najdete na stránkách Horácké galerie. Součástí webu je virtuální prohlídka.