letohradskaVýstava obrazů Tomáše Bambuška s názvem Humna Help Me! potrvá v novém výstavním prostoru Open Letohradská 10 v Holešovicích do 12. ledna 2018. Navštívit ji můžete v pondělí (15 - 19 hod.), čtvrtek a neděli 12 - 19 hod. Při pondělcích tu probíhají v galerijní kavárně setkání Autor nesedává u potoka.

Výstava obrazů Tomáše Bambuška s názvem Humna Help Me! potrvá v novém výstavním prostoru Open Letohradská 10 v Holešovicích do 12. ledna 2018. Navštívit ji můžete v pondělí (15 - 19 hod.), čtvrtek a neděli 12 - 19 hod. Při pondělcích tu probíhají v galerijní kavárně setkání Autor nesedává u potoka.   

IMG 20171204 164538Tomáš Bambušek má velkorysý ateliér na ploše 140 metrů čtverečních se čtyřmetrovými stropy v areálu bývalých papíren a současném art districtu Perla ve Vraném nad Vltavou. Maluje krajinu českých řek, kterou prochází s partou kamarádů. Dělá si kresby a fotografie, zapisuje si barvy a svoje pocity. které v ateliéru zpracovává. Některé obrazy mají názvy tvořené hrou slov: Lesklá dychťa, Tulipánní prachna, Chlupatý tralálá… “Musím se u toho bavit se vším všudy. Pokud mě to nebaví, tak nemaluju. To raději dělám přípravu, vyrábím rámy, šepsuji a čekám až to uschne,” říká.

Dílo představuje období od roku 2014, kdy se autor vlivem úrazu a souvisejících životních změn začal věnovat malbě. V té době také pochopil, že chce malovat krajinu. Následně uspořádal desítku samostatných výstav. Jeho současná tvorba je představena v osmdesátistránkovém barevném katalogu. Všechny vystavené olejomalby je možné koupit v ceně od deseti do sto dvaceti tisíc korun.

Na výstavě jsou umístěné i objekty akademického výtvarníka Jana Turnera. “Má také ateliér v papírnách, kde se potkáváme a on má podobný humor jako já,” vysvětluje Tomáš Bambušek.

Tomáš Bambušek se narodil 18. prosince 1972 v Lounech. Žije od roku 2005 v Praze, má ženu a dvě dcery - Perlu a Vesnu. Realizoval site specific projekty. Vytvářel betonové vázy a další objekty. Dříve i v současnosti se živí jako filmový herec. V roce 2014 hrál v premiéře opery Nová země od Aloise Háby v Národním divadle.  Příležitostně pracuje jako divadelní scénograf a byl zaměstnaný jako výtvarník v Činnoherním studiu v Ústí nad Labem. Na březen 2018 plánuje velkou výstavu v Lounech, kde strávil třicet let života a očekává tak zajímavý návrat.