mezinarodni den 150pxV rámci Mezinárodního dne muzeí, který připadá na 18. květen již od roku 1977, slaví také galerie výtvarného umění. Řada jich přivítá návštěvníky speciálními akcemi a bezplatným vstupným.

 

 

V rámci Mezinárodního dne muzeí, který připadá na 18. květen již od roku 1977, slaví také galerie výtvarného umění. Řada jich přivítá návštěvníky speciálními akcemi a bezplatným vstupným.


Národní galerie v Praze nabízí vstup do všech expozic zdarma a to v rozšířené otevírací době od 10 do 21 hodin. Desítky komentovaných prohlídek proběhnou ve všech šesti budovách. Stačí si vybrat z bohatého programu. Ve Veletržním paláci je od 14 hodin přichystána speciální akce s názvem Národní poklad, jejíž obsah však organizátoři nechtějí prozradit a má být překvapením. Klášter svaté Anežky pořádá mimo jiné od 19 hodin koncert Zvukové stezky & Magnetická pole. Kompletní přehled akcí na stránkách Národní galerie.

Zdarma mohou návštěvníci vstoupit například i do Nové galerie mezi 11 a 19 hodinou na probíhající výstavu Jiřího Straky - Květiny v moři zla.

Komentovanou prohlídku výstavou Free Assambly od sochaře Richarda Deacona pod vedením ředitelky Galerie hlavního města Prahy Magdaleny Juříkové si nenechte (opět zdarma) ujít ve druhém patře Městské knihovny na Mariánském náměstí v 18 hodin.


Muzeum hlavního města Prahy otevře dveře bez vstupného všem v hlavní budově na Florenci a v Zámku Ctětice. Volný vstup bude i do všech budov Národního muzea a to v běžné otevírací době.