camp predstavujeCentrum architektury a městského plánování pořádá výstavu soutěžních prací s názvem Nový pražský mobiliář: lavičky, odpadkové koše, stojany na kola. Potrvá
do 7. listopadu a je přístupná zdarma. Následovat má soutěž na dodavatele. Nový design (na fotografii) Michala Froňka a Jana Němečka ze společnosti Artěl začne naše prostředí zdobit přibližně za rok.
IMG 20171103 121355Centrum architektury a městského plánování pořádá výstavu soutěžních prací s názvem Nový pražský mobiliář: lavičky, odpadkové koše, stojany na kola. Potrvá do 7. listopadu a je přístupná zdarma. Následovat má soutěž na dodavatele. Nový design (na fotografii) Michala Froňka a Jana Němečka ze společnosti Artěl začne naše prostředí zdobit přibližně za rok.

Soutěž vyhlásilo Hlavním město Praha a realizoval ji Institut plánování a rozvoje. Město odkoupí licenci na podobu objektů včetně výrobní dokumentace. Součástí setu je lavička, jeden stojanový a jeden větší odpadkový koš a stojan na kola. Prototypy nejlepších návrhů můžete vyzkoušet za budovou CAMPu.

Ačkoliv pro městské části nemá mít výsledek soutěže závazných charakter, očekává se sjednocení značně nesourodého městského mobiliáře. V širším centru lze nyní nalézt 72 různých druhů odpadkových košů. Nákup často komplikuje pravidlo, které městu omezuje zadávat zakázky již ověřeným dodavatelům. Výměna bude postupná a jsou vytipovány kvalitní kusy, které zůstanou zachovány.

Michal Froněk a Jan Němeček založili známé Studio Olgoj Chorchoj, ještě jako studenti na VŠUP. Tam také oba působí jako vedoucí ateliéru výrobků.