benefice podskaliCentrum duševního zdraví Podskalí pořádá benefiční dražbu uměleckých a reportážních fotografií. Konat se bude 5. října 2017 v prostorách klubu 2. patro mezi stěnami renezančního paláce. Můžete si prohlédnout či získat kvalitní fotografická díla, ochutnat víno a po dražbě se pobavit na párty.

Centrum duševního zdraví Podskalí pořádá benefiční dražbu uměleckých a reportážních fotografií. Konat se bude 5. října 2017 v prostorách klubu 2. patro mezi stěnami renezančního paláce. Můžete si prohlédnout či získat kvalitní fotografická díla, ochutnat víno a po dražbě se pobavit na párty. Zájemci o koupi si mohou prostudovat katalog.

benefice pro podskaliZa návštěvu stojí již samotný prostor aukce, kterým je bar a galerie s názvem 2. patro na adrese Dlouhá 37 na Praze 1. Jde o renesanční palác, sál klubu má šestimetrové stropy a konají se tu koncerty a párty. Vznik podniku poeticky zachytil na svém webu Martin Fryč. Do konce října tu můžete shlédnout výstavu klasického streetartu od autorky Wona Wena.

K dobrému zážitku přispěje ochutnávka vín a po skončení dražby také after party. Obléci se můžete pohodlně, nikoho neurazí tričko a kraťasy. Jako dress code je doporučen styl casual, tedy přirozený či nedbalý. Vstupné je dobrovolné.

Většinu z 46 fotografií pořídili profesionální fotografové. Velká část z nich jsou novináři jako Václav Pancer z ČTK, sportovní fotograf MF Dnes Michal Sváček nebo šéfredaktorka časopisu Lidé a Země Lenka Klicperová. Cestovatel Václav Šilha publikoval své práce u BBC či National Geographic. Umělecké fotografii vévodí Jindřich Štreit. Mezi historické fotografie lze zařadit snímek Miloně Novotného z Londýna v roce 1966. Dokumentaristka Dana Kyndrová, známá černobílou fotografií, je držitelkou několika cen Czech Press Photo. Úplný přehled o autorech a dražených dílech získáte z katalogu.  

Vyvolávací cena jednotlivých fotografií se pohybuje kolem tří tisíc korun. Získané finance mají pomoci duševně nemocným uchazečům o práci s uhrazením vstupní lékařské prohlídky či dopravou do zaměstnání. “Koupí fotografie získáte nejen originální umělecké dílo, ale i dobrý pocit z toho, že pomůžete navrátit lidem s duševní nemocí svobodu a důstojnost,” vzkazují organizátoři. Akce se koná v rámci Týdnů pro duševní zdraví.