Lenka Černota: Vlk se proměnil v planetu a potom se stal skvrnou 

Lenka Černota: Vlk se proměnil v planetu a potom se stal skvrnou
PRAGOVKA. Multi Art & Culture District, Kolbenova 923/34, Praha 9 
15. září 2020 - 20. říjen 2020

Praha 9, Pragovka Gallery

Staré se prolíná s novým a organicky se doplňuje. Vlk u Lenky Černotové zůstává dominantním prvkem všech jejích úvah o malbě a následných realizacích. Vlk jako symbol změny a pohybu. Život sám, který je vždy složitější než jeho abstraktní výtvarné vyjádření.
Lenka vyrazila na dobrodružnou cestu na planetu Vlků a planetu Umění. Jako Malý princ se setkává na své cestě s různými nebezpečenstvími a nečitelnými postavami. Je to její astrální cesta ke svému vlastnímu „já“ a vlci jsou planety (středobody Lenčina vesmíru), které se jako nezachytitelné organismy proměňují v obrazy. Jakmile se jich dotkneš, rozpustí se v něco méně čitelného, ale o to víc krásného...
MgA. Ing. Lenka Černotová Ph.D. (*1985) absolventka ateliéru prof. Vladimíra Kokolii na AVU, žije a pracuje v Praze. V tomto čase se Lenka Černotová noří hlouběji a hlouběji do lidské duše. Jejím průvodcem na této cestě je po dlouhá léta, která započala studiem v UPC Litomyšli, pokračovala přes VŠB-TU Ostravu a ASP Krakov do Prahy, vlk. Souputník, který její myšlenky a ambice pomáhá zhmotňovat a zobrazovat, nejčastěji ve formě abstraktních obrazů a myšlenkových map.

Pragovka Gallery