Michal Bačák: Devatero ročních období 

Michal Bačák: Devatero ročních období
Galerie výtvarného umění v Hodoníně, Úprkova 2, Hodonín 
13. březen 2019 - 26. květen 2019

Hodonín, Galerie výtvarného umění v Hodoníně

http://www.gvuhodonin.cz/vystavy/probihajici-vystavy/clanek/Michal-Bacak


Kurátorka: Mgr. Romana Košutková

Nová výstava s názvem Devatero ročních období patří do řady výstav, které v galerii věnujeme současné ilustraci. Michal Bačák původně vystudoval produktový design ve Zlíně a od vysoké školy se pohybuje v prostředí designérů a architektů.
Jeho ilustrace nenajdeme tedy v knížkách, ale aplikované na objektech či v architektuře. Často se s ní setkáváme také v novinách a časopisech, kde ilustrace v posledních letech zažívá velký boom, a pro ilustrátory se tak noviny stávají další důležitou prezentační platformou.
V portfoliu Michala nalezneme řadu úspěšných realizací pro mladé české designéry a galerie, jako je např. pražská galerie Křehký, studio DECHEM nebo společnost Preciosa.
Tyto práce pro designéry jsou také jádrem výstavy u nás v galerii.
Právě ve spolupráci s galerií Křehký vystavujeme nevšední kolekci porcelánových váz Naše květena s hravými a zářivými kresbami květin. Tvar váz navrhovala, modelovala další mladá designérka Klára Šumová.
Pro stejnou galerii Michal Bačák navrhoval také trojici mís volně inspirovanou tradicí habánské keramiky. Ručně malované dekory zobrazují každodenní i slavnostní život lidí, ve kterém se prolíná lidový folklór Moravy s exotickými kulturami.
Dominantou prezentace je ručně malovaný Oltář Svatého Františka, nádherný obraz a současně i kus nábytku, objekt pro náš skrytý duševní svět. Navíc funguje jako skříňka, do které je možné ukrýt své poklady. Tento oltář si zamilujete. Má schopnost vyvolat estetický prožitek a působí tiše na naše vnitřní emoce.

Galerie výtvarného umění v Hodoníně