22. července (pondělí)

23. července (úterý)

17:00 Západočeská galerie v Plzni - komentovaná prohlídka výstavy Jiří Slíva: Krebou ke smyslu

18:00 Národní technická knihovna, Praha 6 - Galerie NKT Cosmic Castration / Vesmírná kastrace - vernisáž radikální výstavy umělců ze Švédska

19:00 Galerie NoD, Praha 1 - vernisáž výstavy Adama Vačkáře Nanospasm Lab

21:30 Moravská galerie v Brně - projekce filmu Perličky na dně + 50% sleva na výstavu Boudník 

24. července (středa)

10:00–14:00 GHMP, Zámek Troja, eko-ateliér v oranžerii, Praha 7 - Struktura a kámen I. – workshop pro děti s rodiči k výstavě Aleš Hnízdil, Jiří Kačer – sochy a objekty

17:00 Muzeum umění Olomouc - Arcidiecézní muzeum Kroměříž - přednáška Sbirka mincí a medailí biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna

18:00 Galerie Vyšehrad, Nad Libušinou lázní, Praha 2 - vernisáž výstavy obrazů Petra Grubera

25. července (čtvrtek)

10:00 Novoměstská radnice, Praha 2 - zahájení výstavy enkaustické malby Setkání

10:00–14:00 GHMP, Zámek Troja, eko-ateliér v oranžerii, Praha 7 - Struktura a kámen II. – workshop pro děti s rodiči k výstavě Aleš Hnízdil, Jiří Kačer – sochy a objekty

15:00–18:00 GHMP, Zámek Troja, eko-ateliér v oranžerii, Praha 7 - výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Barokní obraz, vrstvy a barvy II. - k výstavě Kamenné poklady pražských zahrad

17:00 Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem - vernisáž výstavy Ludvík Kuba (1863–1956)

17:00 Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem - vernisáž výstavy UB 12: Z našich sbírek

18:00 Pragovka Gallery, Praha 9 - Doprovodný program k výstavě Dolce far Niente 

19:00 Galerie současného umění DOX, Praha 7 - komentovaná prohlídka výstavy Art-Brut-All

26. července (pátek)

15:00–18:00 GHMP, Colloredo-Mansfeldský palác, Praha 1 - výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Struktury a ornamenty v obraze III. - k výstavě Michaela Vélová Maupicová

27. července (sobota)

10:00 GHMP, Praha 5 – Cibulka - Komentovaná procházka po usedlosti Cibulka

15:00 8smička Humpolec - komentovaná prohlídka výstavy Vrchovina, krabatina, mrchovina

13:00 - 17:00 Zámek Mikulov - den otevřených ateliérů ůčastníků Mikulovského výýtvarného symposia 2019

14:00 GHMP, Zámek Troja, Praha 7 - lektorská prohlídka Zámku Troja

15:00 - 17:00 Novoměstská radnice, Praha 2 - První pražská defenestrace na Novoměstské radnici - tématická komentovaná prohlídka

28. července (neděle)

13:00 – 22:00 Dům umění města Brna, Dům umění - zakončení výstavy LATERNA MAGIKA s koncerty a piknikem v parku

15:00–18:00 GHMP, Zámek Troja, eko-ateliér v oranžerii, Praha 7 - výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Abstraktní formy versus geometrie II. k výstavě Aleš Hnízdil, Jiří Kačer – sochy a objekty

Vícedenní

22.7. - 25. 7. 2019 Moravská galerie v Brně - Tužkou štětcem mezi stromy - výtvarná dílna pro širokou veřejnost

15. července (pondělí)

16. července (úterý)

17:00 Západočeská galerie v Plzni, výstavní síň Masné krámy - komentovaná prohlídka výstavy Kubišta – Filla. Plzeňská disputace

18:00 Galerie Millennium, Praha 1 - vernisáž výstavy Na Měsíc

18:00 Galerie kritiků, Praha 1 - vernisáž výstavy Otisk kreativního podvědomí

18:00 Futura - Centrum pro současné umění - vernisáž výstav 3 umělců: Piotr Łakomy, Anna Solal a Aliza Shvarts

17. července (středa)

17:00 Muzeum umění Olomouc, Arcidiecézní muzeum Kroměříž - přednáška Obrazová sbírka biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna

18:00 Nová síň, Praha 1 - vernisáž výstavy Jednoty umělců výtvarných: Stopa 2019

18. července (čtvrtek)

10:00 Moravská galerie v Brně, Pražákův palác - BAREVNÉ DOPOLEDNE: TKANIČKY, LINKY, ČÁRY (Program pro děti 2−6 let s rodiči)

10:00 Národní galerie, Veletržní palác, Praha 7 - zahájení retrospektivní výstavy Alberta Giacomettiho

15:00 - 18:00 GHMP, Zámek Troja, eko-ateliér v oranžerii, Praha 7 - výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Barokní obraz, vrstvy a barvy I. / k výstavě Kamenné poklady pražských zahrad (rezervace)

17:00 Galerie Františka Drtikola v Příbrami - vernisáž výstavy Ivan Bukovský: Je těžké být Bohem

18:00 Mekuc - Mělnické kulturní centrum, Galerie ve věži - vernisáž výstavy Anna Niklová: RISO

19. července (pátek)

09:00 Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě - zahájení výstavy Rössler, Funke, Sudek - průkopníci moderní české fotografie

17:00 Muzeum umění a designu Benešov, Městská výstavní síň - vernisáž výstavy Jiřiny Šmídové: Jediné, co pomáhá, je láska

20. července (sobota)

18:30 Národní galerie Praha, Palác Kinských, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Francouzský impresionismus: Mistrovská díla ze sbírky Ordrupgaard

19:30 Galerie Ludvíka Kuby, Poděbrady - vernisáž výstavy Michal Bačák: Ilustrace

21. července (neděle)

10:00 - 12:00 a  14:00 - 16:00 Muzeum umění Olomouc, Arcidiecézní muzeum Olomouc - Nypoortova grafická dílna (Grafická dílna techniky suché jehly)

15:00 Národní galerie Praha, Šternberský palác, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Čechy–Sasko: Jak blízko, tak daleko

15:00 - 18:00 GHMP, Zámek Troja, eko-ateliér v oranžerii, Praha 7 - výtvarná dílna pro dospělé a seniory: Abstraktní formy versus geometrie I. / k výstavě Aleš Hnízdil, Jiří Kačer – sochy a objekty (rezervace)

16:00 Národní galerie Praha, Valdštejnská jízdárna, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře

16:30 Národní galerie Praha, Šternberský palác, Praha 1 - komentovaná prohlídka výstavy Čechy–Sasko: Jak blízko, tak daleko