pondělí 5. října 

úterý 6. října

09:00 Galerie Caesar, Olomouc - zahájení výstavy Terezinalia: Archeologie změny | Trienále SEFO 2021

11:00 NGP - Valdštejnská jízdárna, Praha 1 - komentovaná prohlídka pro seniory Mikuláš Medek: Nahý v trní

16:30 NGP - Schwarzenberský palác, Praha 1 - komentovaná prohlídka Den Architektury: Staří mistři

17:00 Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně - komentovaná prohlídka výstavy Adriena Šimotová: Mapování prostoru – Tělo kláštera (Hostinné)

18:00 Galerie kritiků, Praha 1 - vernisáž výstavy Jaroslav Valečka: Báchorky a balady

středa 7. října

10:00 Novoměstská radnice, Praha 2 - zahájení výstavy P o d v a c á t é

11:00 Nová síň, Praha 1 - zahájení výstavy Jiří Černý: Pocta nejen fialové

16:00 Museum Portheimka, Praha 5 - komentovaná prohlídka Portheimka od baroka po současnost 

16:00 8smička, zóna pro umění, Humpolec - komentovaná prohlídka Sirény #10 + Den architektury: Architekturou s architekty

18:00 GHMP - Dům U Kamenného zvonu, Praha 1 - debata s Antonínem Kratochvílem, Pavlínou Vogelovou a Janem Mrkvičkou / k výstavě Fotoeseje Antonína Kratochvíla

18:30 NGP - Palác Kinských, Praha 1 - komentovaná prohlídka Rembrandt: Portrét člověka

čtvrtek 8. října

09:00 Horácká galerie v Novém Městě na Moravě - zahájení výstavy Jan Svoboda: Odmocnina z malby 

10:00 Galerie výtvarného umění v Chebu - Osobní výběr VIII - zahájení výstavy chebská výtvarná skupina CHEVYS

10:00 Galerie La Femme, Praha 1 - zahájení výstavy Jan Tichý: Obrazy a kresby

16:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě - přednáška Jitky Bednářové: Dobré dílo Josefa Floriana - hloubka, šíře, inspirace

17:00 Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě - komentovaná prohlídka výstavy Dobré dílo Josefa Floriana s kurátorem výstavy Ivo Binderem

17:00 Galerie města Pardubic - vernisáž výstav Gabriela Těthalová: Apokatastasis + Fuga per canonem + Lucie Vítková: Decomposition

18:00 Galerie Valchařská, Brno - zahájení výstavy Jaroslav Pulicar: Efemeria

19:00 Fait gallery, Brno - vernisáž výstavy Jiří Kovanda: O deset minut dřív

19:00 Fait gallery, Brno - vernisáž výstavy Karel Adamus: Minimální metafory

19:00 Fait gallery, Brno - vernisáž výstavy Tomáš Absolon: RAFA MATA

19:00 Galerie Jelení, Praha 7 - vernisáž výstavy FXF: significant other, unknown place

pátek 9. října

10:00 Oblastní galerie Liberec - zahájení výstavy Ludvík Kuba

10:00 Oblastní galerie Liberec - zahájení výstavy Maja Nagelowa na kromje

12:00 8smička, zóna pro umění, Humpolec - zahájení výstavy Nejedna rodina: Jirousovi, Padrtovi, Ságlovi

17:00 Galerie Rudolfinum, Praha 1 - komentovaná prohlídka Unplugged

sobota 10. října

15:00 8smička, zóna pro umění, Humpolec - komentovaná prohlídka výstavou Nejedna rodina: Jirousovi, Padrtovi, Ságlovi

16:00 GASK - Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora - komentovaná prohlídka výstavy Josef Svoboda: Scénograf

neděle 11. října

 

Vícedenní

9.10. – 17.10. Nová strašnická škola, Praha 10 - festival 4 + 4 dny v pohybu