14. ledna (pondělí)

15. ledna (úterý)

16:00 Dům umění Ústí nad Labem - komentovaná prohlídka dvou výstav - s kurátorem výstavy Nikita Kadan - Spektákl neorganizovaných mas s Michalem Kolečkem a kurátorkou výstavy v Galerii2 Katrína Hládeková - Hory ju sužujú Adélou Machovou

17:30 Galerie hl. m. Prahy, Colloredo-Mansfeldský palác - Příběhy pražských soch a sousoší – Prezentace vybraných děl ze souboru veřejné plastiky GHMP v zajímavých kontextech

18:00 Uměleckoprůmyslové museum v Praze - Komentovaná prohlídka výstavy Krásná jizba 1927-1948

18:00 Galerie Vltavín, Praha 1 - vernisáž výstavy Adolf Hoffmeister - Kdo nevěří ať tam běží

18:00 Ateliér Josefa Sudka, Praha 1 - vernisáž výstavy Tomáš Zumr/ Modrá smrt/ Narcis

19:00 Galerie Hollar, Praha 1 -  Literární večer v Galerii Hollar III. - Marie Šťastná

16. ledna (středa)

S ohledem na enormní návštěvnický zájem oznamuje Národní galerie Praha prodloužení otevírací doby výstavy Františka Kupky ve Valdštejnské jízdárně od středy 16. ledna do neděle 20. ledna od 8 do 22 hodin.

16:30 Muzeum umění Olomouc, Muzeum moderního umění - komentovaná prohlídka Středoevropské umění nebo Umění ve střední Evropě?

16:30 Galerie Emila Fily, Ústí nad Labem - Zas a znova / komentovaná prohlídka s kurátorkou a autory

17:30 Galerie na úřadě, Praha 7 - Sylwia Svorová Pawelkowicz: Bruslaři ፠፠ vernisáž výstavy

18:00 Czech Photo Centre, Praha 5 - vernisáž výstavy fotografií Matěj Dereck Hard: Livi´n - Mé pražské bydlení

18:00 Galerie hl. m. Prahy, Dům U Kamenného zvonu - komentovaná prohlídka výstavy Sonda 1 – Příběh slovenského (post)konceptuálního umění

18:00 Galerie Rudolfinum, Praha 1 - vernisáž výstavy Arthur Jaffa: A Series of Utterly Improbable, Yet Extraordinary Renditions  

18:00 Nová síň, Praha 1 - vernisáž výstavy Michal Tomek: Krajiny (ne)spatřené

18:00 Studiová scéna Pod točnou, Kolín -  vernisáž výstavy Asociace jihočeských výtvarníků

19:00 Jan Čejka Gallery, Praha 1 - vernisáž výstavy Filip Švehla, Jan Heres - 370 dní slunečno

17. ledna (čtvrtek)

16:00 Fakulta architektury ČVUT v Praze - vernisáž studentských prací Fabrika zimní 2019

16:05 - 23:00 Národní galerie, Veletržní palác - Art's Birthday 2019 /// Praha

16:30 Galerie hl. m. Prahy, u pomníku na Alšově nábřeží, Praha 1 - komentovaná prohlídka – Pomník Jana Palacha / Jan Palach naše svědomí

17:00 Moravská galerie v Brně - Komentovaná prohlídka výstavy Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře

17:00 Galerie Jiřího Trnky, Plzeň - Komentovaná prohlídka výstavy malíře Bohumila Konečného

17:30 Galerie Lázně, Liberec - vernisáž výstavy Jan Měřička: Neklid davu

18:00 Galerie hl. m. Prahy, Colloredo-Mansfeldský palác - komentovaná prohlídka výstavy Éntomos: Hulačová – Keresztes – Janoušek

18:00 Galerie České spořitelny, Praha 1 - vernisáž výstavy studentů a absolventů AVU - Pohled do krajiny očima mladých umělců

18:00 Polansky Gallery, Praha 7 - vernisáž výstav Growing Pains / Catherine Biocca

18:00 Galerie UM, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze - A1.zip - vernisáž výstavy absolventů A1

19:00 Trafo Gallery, Praha 7 - vernisáž výstavy Robert Šalanda: Extrémní realizmus

18. ledna (pátek)

18:15 Národní galerie Praha, Valdštejnská jízdárna - komentovaná prohlídka výstavou Františka Kupky

18:30 Galerie Maldoror, Přemyslova 9, Praha 2 - vernisáž výstavy Eva Čapková: Magnetické malby a grafiky

19:00 Museum Kampa, Praha 1 - vernisáž výstavy Jan Palach a Jan Zajíc v umění v letech 1969-2009

19. ledna (sobota)

10:30 - 12:30 Národní galerie, Veletržní palác - Kolem očí – Exprese v čínském sochařství - dílna pro starší a dospělé (rezervace nutná)

14:00 Galerie hl. m. Prahy, Colloredo-Mansfeldský palác - lektorská prohlídka historických interiérů Colloredo-Mansfeldského paláce

14:00- 17:00 Dům umění Ústí nad Labem - Koláž, montáž, asambláž - Výtvarná dílna

20. ledna (neděle)

Vícedenní

17. - 20. ledna Akademie výtvarných umění, Praha 7 - Dny otevřených dveří / zimní klauzury AVU 2018/2019