maya stechovaVýstava mladé malířky a budoucí maminky Mayi Štechové vás naladí na přicházející podzimní temné večery. Vrací se ke svým kořenům do rodné vesnice Malé Skály a ve své poslední tvorbě vzpomíná na proměňující se nálady Českého ráje, kde prožila své dětství.Temnota barvy abstrahující až do magických krajin je odrazem Maloskalské krajiny plné tajemných zákoutí. Výstavu můžete vidět v galerii PRÁMdo 16.10.2017.

IMG 20171002 192035 HDRVýstava mladé malířky a budoucí maminky Mayi Štechové vás naladí na přicházející podzimní temné večery. Vrací se ke svým kořenům do rodné vesnice Malé Skály a ve své poslední tvorbě vzpomíná na proměňující se nálady Českého ráje, kde prožila své dětství. Temnota barvy abstrahující až do magických krajin je odrazem Maloskalské krajiny plné tajemných zákoutí. Výstavu můžete vidět v galerii PRÁMdo 16.10.2017.

 

Maya kombinuje techniku olejové a akrylové barvy na plátně, kterou doplňuje strukturou drceného skla, jež je odkazem na její studium v Železném Brodě. Na jejích obrazech nalezneme znázorněné motivy především symbolické váhy (kůň, zajíc, sova), které jsou obklopeny mocnou přírodou s hlubokým nádechem tajemna. Můžeme v nich najít také odkaz na malíře Josefa Jíru s kterým malířka prožila své dětství tak její nedávnou výstavu Sibérie na Skále, která se odehrála v Maloskalské galerii Josefa Jíry v roce 2016.


Maya Štechová (roz. Roztočilová) je absolventkou Akademie výtvarných umění.

Během studia prošla ateliéry Veroniky Bromové, Zbigněva Libery a Michaela Rittsteina.

V rámci studia na AVU absolvovala stáž a kurzy na M. S. University of Baroda v Indii.

www.themaya.cz

Fotografie z vernisáže