Redakce České galerie zaměstnává lidi znevýhodněné na trhu práce, nabízí jim příležitost uplatnit svoje vzdělání a talent v kultuře. Současně podporuje tvůrce, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, prezentací jejich děl a příběhů ve Skupině F. Již 20 let vydáváme tištěný přehled výstav výtvarného umění, který je zdarma k dispozici v kavárnách a galeriích. V roce 2017 jsme otevřeli zpravodajský a recenzní portál www.ceskegalerie.cz. Prosazujeme zájmy lidí se zdravotním znevýhodněním a vzděláváme veřejnost v oblasti destigmatizace, propojujeme témata duševního zdraví a výtvarného umění, pořádáme přednášky, besedy, výtvarné dílny a autorská čtení. Účastníme se celorepublikové kampaně Týdny pro duševní zdraví. Redakce České galerie je součástí neziskové organizace Fokus Praha, která již téměř 30 let podporuje lidi se zkušeností s duševním onemocněním. Tím, že nás podpoříte, přispějete na udržitelný chod redakce České galerie a realizaci výstav a doprovodných programů Skupiny F. Cíl: 100 000,-Kč Srdečně děkujeme!!!  Fokus Praha, z.ú. Praha www.fokus-praha.cz

Maya Štechová (roz. Roztočilová)

Výstava mladé malířky a budoucí maminky Mayi Štechové vás naladí na přicházející podzimní temné večery. Vrací se ke svým kořenům do rodné vesnice Malé Skály a ve své poslední tvorbě vzpomíná na proměňující se nálady Českého ráje, kde prožila své dětství.Temnota barvy abstrahující až do magických krajin je odrazem Maloskalské krajiny plné tajemných zákoutí. Výstavu můžete vidět v galerii PRÁM až do 16.10.2017.

Maya kombinuje techniku olejové a akrylové barvy na plátně, kterou doplňuje strukturou drceného skla, jež je odkazem na její studium v Železném Brodě. Na jejích obrazech nalezneme znázorněné motivy především symbolické váhy (kůň, zajíc, sova), které jsou obklopeny mocnou přírodou s hlubokým nádechem tajemna. Můžeme v nich najít také odkaz na malíře Josefa Jíru s kterým malířka prožila své dětství tak její nedávnou výstavu Sibérie na Skále, která se odehrála v Maloskalské galerii Josefa Jíry v roce 2016.


Maya Štechová (roz. Roztočilová) je absolventkou Akademie výtvarných umění.

Během studia prošla ateliéry Veroniky Bromové, Zbigněva Libery a Michaela Rittsteina.

V rámci studia na AVU absolvovala stáž a kurzy na M. S. University of Baroda v Indii.

www.themaya.cz

Studio PRÁM

 

Fotografie z vernisáže