galerie toyen ceskegalerieMilešovská 846/1, Praha 3
po a st 9.00–19.00, út, čt-pá 9.00–16.00

Tel:  222 232 464

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.galerietoyen.cz


 

 
 O GALERII

„Městská část Praha 3 se dlouhodobě snaží o podporu umělecké komunity působící na svém území, proto vznikla tato galerie a výstavní prostor, kterým chceme podpořit tvorbu umělců či profesionálních výtvarníků, kteří jsou spojeni s naší městskou částí.“

starostka Vladislava Hujová

Galerie Toyen zahájila svou činnost v roce 2017 v podzemních prostorách činžovního domu na náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech. Své jméno dostala po česko-francouzské malířce, jedné z představitelek surrealismu Toyen, vlastním jménem Marii Čermínové (21. září 1902 Praha-Smíchov – 9. listopadu 1980 Paříž), která patří mezi nejvýznamnější a nejsvobodnější tvůrčí osobnosti 20. století a jejíž díla dnes patří mezi nejvyhledávanější české moderní umění. Část svého tvůrčího života prožila zde na Žižkově.

Výstavní dramaturgie galerie se zaměřuje zejména na žijící profesionální české autory střední generace, kteří patří v malbě, případně v sochařství, k vrcholům české výtvarné scény. Pravidelně se zde střídá malba, grafika a plastiky.

Galerie je zaměřena na prezentaci a výstavy současného českého umění a zajímavých uměleckých projektů. Jejím cílem je mimo jiné představit umělce, kteří mají blízký vztah k městské části Praze 3, a zároveň jejichž umění přesahuje hranice naší země. Ve své koncepci se snaží konfrontovat různé názorové polohy současného výtvarného umění a současně nabízí dialog jeho vývoje.

 

 

Recenze: 

Přátelské souznění výtvarného tandemu Dwau v Galerii Toyen

 

Výstavy:

Viktorie Ban-Jiráková: (V)šednosti 5. 2. 2019 - 28. 3. 2019

 

zivot galerietoyen ceskegalerie skupina dwau galerietoyen ceskegalerie michail scigol galerie toyen ceskegalerie yurmikmik toyen ceskegalerie svitim sem toyen ceskegalerie zizkovsky montmartre galerietoyen ceskegalerie